
Volley Stars: plezier en persoonlijke groei in en naast het veld
10 februari 2026Bakkerij Jonker – Blauw Wit heeft afgelopen zaterdag in een ware ‘do-or-die’ wedstrijd met 3-1 gewonnen van directe concurrent Exstudiantes. Bij verlies zou de veilige zevende plek ver uit zicht raken, maar dankzij deze overwinning heeft Blauw Wit weer aansluiting gevonden. De Oldebroekers zijn de Groningers nu genaderd tot op één punt.
Blauw Wit speelde een sterke wedstrijd en het publiek genoot zichtbaar van het frivole spel van de Oldebroekers. Met name het spel van de jongelingen sprong in het oog. Matthias van der Graaf verving de afwezige Reinold Schoonhoven op de diagonaalpositie met verve en Laurence Eibrink torende op de buitenkant veelvuldig boven de Groningse blokkering uit. Ook de 17-jarige Mark ten Hove leverde met zijn sterke optreden een waardevolle bijdrage aan het solide spel van de thuisploeg. Het gehele team verdiende echter een compliment, want de Oldebroekers legden met sterk spel hun wil op aan de Groningers.
Opvallend was de rol van het arbitrale duo, dat er soms een wedstrijd binnen de wedstrijd van leek te maken. Zowel Blauw Wit als Exstudiantes — en zelfs het publiek — kreeg reprimandes te verwerken. Dit zorgde voor bijzondere momenten waarbij bijzaken werden gepromoveerd tot hoofdzaken. Het zorgde voor onnodige frustratie en oponthoud in een verder sportieve wedstrijd. Blauw Wit zorgde in de eerste twee sets voor veel dreiging over de middenas en nam met 25-17 en 25-22 een 2-0 voorsprong. In de derde set kregen de Groningers meer grip op het midden, maar via de buitenkanten trok Blauw Wit de set alsnog met 25-23 over de streep. Mede dankzij de steun van het publiek dat het belang van de wedstrijd begreep. In de vierde set kwam Blauw Wit een vroege dip niet meer te boven, waardoor Exstudiantes toch met een punt huiswaarts ging.
Na een mindere fase in de competitie zijn twee overwinningen op rij meer dan welkom en de opwaartse lijn in het spel van de Oldebroekers is zichtbaar. Over twee weken gaan de mannen op bezoek bij koploper Dio Bedum.

