
Blauw Wit wint in Sneek en maakt zich op voor p/d wedstrijden
12 april 2026
Meiden A kampioen
12 april 2026Vrijdag 10 april werd een avond om niet snel te vergeten voor Dames 2. In een rechtstreeks duel met nummer twee Renswouw grepen de dames eindelijk de titel waar zo lang naartoe was gewerkt.
Heel vaak ging het niet mis, maar die ene eerdere misstap in de beslissende fase was blijkbaar genoeg om er bijna een klein sportief spookverhaal van te maken. Alsof Dames 2 en kampioensdruk geen gelukkige combinatie zouden zijn. En alsof dat nog niet genoeg was, bleef ook echt bekersucces de afgelopen jaren uit. Aan ervaring, rust en volleybalwijsheid geen gebrek, maar op de beslissende momenten viel het nét niet de goede kant op.
In een bomvolle Talter, waar het publiek de dames luidkeels toe schreeuwde, was de spanning vanaf het eerste fluitsignaal voelbaar. Iedereen wist wat er op het spel stond. Zou het weer misgaan, of zouden de dames dit keer wél afrekenen met het verleden?
Het antwoord kwam snel en overtuigend. Dames 2 pakte direct de eerste set en stelde daarmee het kampioenschap veilig. Op dat moment barstten alle emoties los. Jaren van net niet, van frustratie en van nét tekortkomen kwamen er in één keer uit. Opluchting, blijdschap en trots namen het over.
Daarmee kreeg dit seizoen precies de beloning die het verdiende. Deze keer bezweken de dames niet onder de druk, maar stonden ze er juist op het beslissende moment. Met hun ervaring, rust en doorzettingsvermogen schreven ze eindelijk het verhaal waar ze al jaren zo dicht tegenaan zaten.
Een bijzonder woord van dank is er ook voor coaches Bart Zwiers en Wouter Gaillard. Met hun begeleiding, vertrouwen en betrokkenheid hebben zij een belangrijke bijdrage geleverd aan dit kampioenschap.
Toch zit het seizoen er nog niet op. Ondanks het behaalde kampioenschap wachten Dames 2 nog de P/D-wedstrijden. Daarin krijgen de dames opnieuw de kans om zich te laten zien. Heel veel succes bij deze wedstrijden op zaterdag 18 april in Epe.

